Logotypy od lewej: Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej, Związek Miast Polskich, Centrum Wsparcia Doradczego

 

 

 

 

 

 

CENTRUM WSPARCIA DORADCZEGO    ( CWD )

 

Powiat Pułtuski przystąpił do “Partnerstwa jednostek samorządu terytorialnego z terenu powiatów makowskiego, przasnyskiego i pułtuskiego”, w ramach projektu pilotażowego “Centrum Wsparcia Doradczego” realizowanego przez Związek Miast Polskich na zlecenie Ministerstwa Funduszy i Polityki Regionalnej. Celem partnerstwa jest m.in. stworzenie strategii obszarowych analizujących możliwości wykorzystania posiadanego potencjału obszaru partnerstwa, wspieranie i promowanie rozwoju istniejących zakładów przemysłowych, wspieranie rozwoju lokalnych jednostek oświatowych i naukowych oraz poszukiwanie nowych atrakcyjnych kierunków kształcenia młodzieży, w celu stworzenia podstaw do wzrostu przedsiębiorczości i zmiany w obrębie rynku pracy. 

W skład “Partnerstwa jednostek samorządu terytorialnego z terenu powiatów makowskiego, przasnyskiego i pułtuskiego” wchodzą: Miasto Maków Mazowiecki, Powiat Pułtuski, Powiat Przasnyski, Powiat Makowski, Gmina Pokrzywnica, Gmina Winnica, Gmina Karniewo, Gmina Szelków, Gmina Sypniewo, Gmina Rzewnie, Gmina Młynarze, Gmina Płoniawy-Bramura, Gmina Czerwonka, Gmina Krasnosielc, Gmina Różan, Gmina Przasnysz, Gmina Krzynowłoga Mała, Gmina Jednorożec, Gmina Czernice Borowe, Miasto i Gmina Chorzele, Gmina Krasne.

 

Centrum Wsparcia Doradczego to innowacyjny projekt, który ma na celu wsparcie gmin oraz powiatów w prowadzeniu skutecznej i efektywnej polityki rozwoju. W ramach projektu samorządy wspólnie z doświadczonym zespołem ekspertów Związku Miast Polskich przygotują dobrej jakości projekty i inwestycje, które pozwolą napędzić ich rozwój. Realizacja CWD przewidziana jest na 2 lata. Partnerami w tym przedsięwzięciu są: Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej, Związek Miast Polskich oraz Urzędy Marszałkowskie 15 województw. 

Mapa Polski przedstawiająca zawarte partnerstwa JST, w tym ?Partnerstwo jednostek samorządu terytorialnego z terenu powiatów makowskiego, przasnyskiego i pułtuskiego?

 

Polecany link: https://www.youtube.com/watch?v=doRr58hTm7E

 

 

Informacje o dokumencie:
  • Informację wprowawdził(a) do BIP: Goleniewska Edyta
  • Data udostępnienia w BIP: 2021-01-18 16:44:17
  • Informacja zaktualizowana przez: Goleniewska Edyta
  • Data ostatniej aktualizacji: 2022-02-17 11:43:42
  • Liczba odsłon: 1256
  • Historia dokumentu:

[Liczba odsłon: 8621303]

przewiń do góry